1951

Zakladatelem společnosti je pan Pierre Fabre. Tento farmaceut, vizionář  a vásnivý botanik koupil lékárnu ve svém rodném městě Castres.

1959

V malé laboratoři své lékárny se pan Pierre Fabre zaobíral výzkumem a vývojem prvního léčivého přípravku Cyclo 3 Fort – venotonikum, které obsahuje hlavní aktivní látku extrahovanou z rostliny Ruscus aculeatus. Příroda je tak prvním a hlavním dodavatelem.

1962

Zrození laboratoří

Na základě svého počátečního obchodního úspěchu a vrozeného podnikatelského ducha se pan Pierre Fabre rozhodnul spojit své povolání – farmacii s jeho vášní – botanikou. Tak vznikly laboratoře Pierre Fabre. V jedné budově tak působili první zaměstnanci pracující na výzkumu a výrobě. Postupně tak do portfolia, i díky novým laboratořím, přibývaly nové léky na předpis.

1965

Klorane vlasová péče otevřela novou éru dermokosmetiky prodávanou výlučně v lékárnách.

Toto byl rozhodující okamžik v historii společnosti, který vyjádřil touhou pana Pierra Fabra postarat se o každého jednotlivce „od zdraví ke kráse.“ Podle jeho názoru výrobky na pokožku a vlasy vyžadují stejnou přísnost jako léčiva.

1975

Společnost Pierre Fabre Laboratories zakoupila hydroterapeutické centrum v Avène-les-Bains, malé vesničce v přírodním parku Haut Languedoc.

Pan Pierre Fabre se pustil do dlouholetého výzkumu vody, aby odhalil její tajemství a byl schopen vědecky prokázat její léčivé vlastnosti.

1990

Založení Dermatologických laboratoří Avène a uvedení na trh značky Eau Thermale Avène.

Značka Eau Thermale Avène se stala specialistou pro citlivou pokožku. Fenomenální úspěch termální vody ve spreji se vyvinul v uvedení dalších řad značky a výrobky se začaly vyvážet do Evropy, Asie, USA a Afriky.

1999

Během cest do subsaharské Afriky byl pan Pierre Fabre svědkem mimořádně složitých situací v oblasti zdravotní péče: distribuce neúčinných nebo falšovaných léků na předpis, nevhodná zdravotnická zařízení, nedostatek zdravotnického personálu i lékáren…

Ze všech nerovností je  nerovnost v poskytování zdravotní péče nejhorší“, řekl pan Pierre Fabre a založil Nadaci, jejíž cílem je zvýšit rozvojovým zemím přístup k lékům a k vysoce kvalitní zdravotní péči.

V roce 1999 byla Nadace PIERRE FABRE uznaná za veřejný zájem.

2009

Záhájení výroby sterilní kosmetiky

Laboratoře Pierre Fabre vyvinuly systém patentovaného uzávěru tzv. DEFI. Díky tomu zůstává dermokosmetika sterilní po celou dobu používání a je vyrobena bez použití jakýchkoliv konzervačních látek. Tento systém zamezuje jakémukoliv riziku mikrobiální kontaminace i při dlouhodobém používání.

2010

Po tragické explozi v závodě AZF, pan Pierre Fabre okamžitě reagoval na žádost starosty města Toulouse pana Philippa Douste-Blazyho o pomoc, který chtěl poškozenému místu nabídnout nový život.

Oba muži se dohodli na postavení globálně unikátního centra, které se věnuje boji proti rakovině. Oncopole byl otevřen v roce 2010 a je hlavním inovační centrem společnosti Pierre Fabre. Pokrok v boji proti rakovině se zrychlil.

2013

Pan Pierre Fabre přenechává svoji společnost Nadaci, aby zaručil budoucnost společnosti a zabránil finančním spekulacím. Pan Pierre Fabre daroval všechny své podíly Nadaci, která byla v roce 1999 uznána za veřejný zájem.

Toto bylo poslední altruistické a inovativní gesto vizionářského podnikatele, kterého celý život formovali jeho humanistické hodnoty pro pacienty a domovský region.

2018

V roce 2015 společnost Pierre Fabre podepsala mezinárodní partnerství se společností Array BioPharma, americkou biotechnologickou společností, se sídlem v Boulderi ve státe Colorado.

Cíl: vyvinout a uvést na trh cílenou onkologickou terapii kombinující 2 molekuly nové generace. Na konci roku 2018 Evropská komise vydala povolení na uvedení této nové léčby na trh pro dospělé pacienty trpící pokročilým stádiem melanomu.

2021

TriAsorB

Po 20-ti letech výzkumu přicházejí Laboratoře Pierre Fabre s novým slunečním filtrem. Na základě toho nejlepšího z přírody vytvořily Laboratoře Pierre Fabre první sluneční filtr inspirovaný přirozenou fotoprotektivní silou melaninu: TriAsorB ™.

Tento inovativní filtr poskytuje ultra široké spektrum ochrany: UVB – krátké UVA – dlouhé UVA – modré světlo.